بهترین دکتر برای زایمان سزارین در تهران

بهترین دکتر برای زایمان سزارین در تهران

انتخاب بهترین دکتر برای زایمان سزارین در تهران و هر نقطه ای از کشور همواره جزو دغدغه های بسیاری از خانم های باردار بوده و است. اما چرا؟ چرا باید انتخاب یک پزشک خوب برای زایمان سزارین تا این حد اهمیت داشته باشد؟ آیا یک پزشک به اندازه اهمیتی که دارد نقش موثری ایفا می کند؟

در این مقاله می خواهیم به اهمیت و نقشی که یک پزشک در زایمان سزارین ایفا می کند بپردازیم تا بلکه بتوانیم نقشی موثر در تصمیم گیری شما عزیزان داشته باشیم.

بهترین دکتر برای زایمان سزارین در تهران

اهمیت انتخاب پزشک مناسب برای زایمان سزارین

همان طور که می دانید زایمان به دو طریق طبیعی و سزارین انجام می شود. در زایمان طبیعی هیچ عمل جراحی برای مادر در نظر گرفته نمی شود و پزشک تنها برای سهولت این فرآیند در کنار مادر قرار می گیرد. البته که حضور پزشک در این نوع زایمان، کاملا الزامی است اما در روند زایمان آنچنان دخالتی ندارد.

در زایمان سزارین اوضاع کمی متفاوت است. زیرا فرزندآوری با عمل جراحی و برش بر روی شکم و رحم مادر انجام می شود. در این نوع از زایمان مادر یا بیهوش است و یا تحت تاثیر بی حسی قرار دارد و چیزی احساس نمی کند. بنابراین نمی تواند دخالتی در زایمان داشته باشد و مسئولیت پزشک در زایمان سزارین بیشتر است و باید تمام دقت خود را به خرج دهد تا مبادا آسیبی به مادر و نوزاد وارد شود.

از طرفی زایمان سزارین معمولا تا قبل از هفته 39 بارداری ممنوع است. مگر اینکه شرایطی اورژانسی برای مادر پیش بیاید که ناچار به زایمان زودرس گردد. در چنین شرایطی سلامت جنین در مرکز توجه قرار دارد و مهم است پزشکی که قصد جراحی را دارد، تجربه کافی را داشته باشد.

زایمان سزارین چگونه انجام می شود؟

خانمی که قصد زایمان سزارین را دارد، یا بیهوش می شود و یا بی حسی موضعی برای او استفاده می گردد که در هر صورت، حین زایمان، دردی احساس نمی شود. در این مورد لازم است که پزشک، پیش از زایمان نوع بیهوشی و بی حسی مادر را تعیین کند.

در زایمان سزارین یک برش در طول شکم و رحم مادر ایجاد می شود که بدون درد است و تنها ممکن است کمی احساس کشیدگی به مادر القا گردد. پس از ایجاد برش های لازم، نوزاد از رحم خارج می شود و هورمونی با نام اکسی توسین به منظور انقباض رحم و جبران خونی که از دست رفته است، تزریق می گردد. در این مرحله بند ناف بریده و جفت جدا می شود. در نهایت، قسمت های بریده شده با بخیه به یکدیگر وصل می شوند. این بخیه ها معمولا جذبی هستند اما در غیر این صورت زمان مناسب برای کشیدن آن ها توسط پزشک، اعلام می گردد.

 پس از مشخص شدن وضعیت سلامت جنین، معمولاً در سه ماهه سوم مادران به فکر انتخاب روش مناسب زایمان می افتند. جهت دریافت مشاوره از دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان در غرب تهران می توانید با شماره ۴۴۴۸۴۶۶۳ – ۴۴۶۰۸۱۰۱ تماس حاصل نمایید.

بهترین زمان برای زایمان سزارین

به طور کلی اولین پیشنهاد پزشکان برای زایمان کردن، شیوه طبیعی آن است اما گاهی پیش می آید که این روش می تواند مادر و جنین را در خظر بیندازد. در این شرایط تنها یک انتخاب باقی می ماند که همان زایمان سزارین است.

همچنین شرایط دیگری نیز وجود دارد که در صورت رخ دادن، زایمان به صورت سزارین ارجحیت پیدا می کند. برخی از آن ها را در لیست زیر می توانید مشاهده نمایید.

 • بزرگ بودن سر جنین جهت خارج شدن از کانال
 • برخورداری از شرایط رشد
 • افت ضربان قلب جنین
 • داشتن تبخال دستگاه تناسلی مادر
 • ابتلای مادر به فشار خون یا دیابت
 • جدا شدن جفت
 • خروج جنین از پا یا شانه
 • مشکلات خونی جنین
 • ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی جدی
 • سابقه زایمان سزارین در گذشته
 • چندقلو بودن جنین
 • پاره شدن کیسه آب مادر
 • نارس و یا دیررس بودن جنین
 • اختلال در رسیدن اکسیژن به جنین

همان طور که زایمان سزارین در شرایط عادی انتخاب اول نیست، چنانچه در صورت بروز هر یک از موارد فوق نیز در مقابل آن مقاوت شود، می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. بنابراین لازم است در طول دوره بارداری با پزشکی مجرب مشورت کنید و تحت نظر او باشید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

زایمان سزارین راحتی را تجربه کنید

تاکنون حتما دریافته اید که یک پزشک زنان و زایمان، تا چه اندازه می تواند در نتیجه زایمان موثر باشد. بنابراین زایمان سزارینی راحت است که تحت نظارت پزشکی متبحر انجام گیرد. اما چگونه می توان از صلاحیت یک پزشک مطمئن شد و به او اعتماد کرد؟

پزشکی برای زایمان سزارین قابل اعتماد است که در زمینه زنان و زایمان دارای تخصص و تجربه کافی باشد و با خطراتی که مادر و فرزند را تهدید می کنند، آشنا باشد. همچنین باید با مراجعین خود صادق باشد و تمامی اطلاعات لازم و نکات مراقبتی را در اختیار آن ها قرار دهد.

یک پزشک خوب، باید به اندازه یک مادر، برای نوزادان دلسوز و مهربان باشد و در شرایط حساس، حامی مادرها نیز باشد.

یکی از بهترین متخصصان زنان و زایمان که در زمینه زایمان سزارین به قدر کافی مهارت دارد، خانم دکتر فریده مظفری کرمانی است که در تهران مشغول به فعالیت می باشد و شما می توانید از تجارب ایشان بهره مند شوید.​

پاسخ

سه × 2 =

Call Now Buttonتماس با ما