اقدامات لازم بارداری

اقدامات لازم بارداری

توصیه می شود زوجی که می خواهند صاحب فرزند شوند یک جلسه مشاوره قبل از اقدام به انجام این کار با یک متخصص زنان و زایمان داشته باشند و در صورت داشتن مشکلات ژنتیکی و خانوادگی توضیحات لازم را در اختیار پزشک خود قرار دهند .

اقدامات لازم بارداری
اقدامات لازم بارداری

در صورتی که از داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را مطلع سازید شاید نیاز باشد مصرف برخی از داروها قبل از بارداری قطع گردد. از مصرف الکل و سیگار از زمان بارداری باید جدا خودداری نمایید  مصرف اسید فولیک از یک ماه تا 3 ماه قبل از بارداری بسیار توصیه می شود . در جلسات مشاوره آزمایشات در نظر گرفته می شود و از دهانه رحم سونوگرافی انجام می شود در صورتی که شرایط لازم را داشتید و تمامی موارد نرمال بود، اقدام به بارداری صورت می گیرد . بانوانی که قبل از بارداری تحت نظر پزشک می باشند با رعایت نکاتی که قبل از بارداری پزشک در اختیار آن ها قرار می دهد می توانند دوران بارداری را به راحتی بگذرانند .

مراقبت های لازم در 3 ماه اول بارداری

لازم است در 3 ماه اولیه بارداری اقداماتی صورت گیرد، مراقبت در این دوران دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد نکاتی که لازم است در 3 ماه اولیه بارداری رعایت شود شامل موارد زیر می باشد :

به هیچ عنوان در این دوران سیگار و الکل مصرف ننمایید ، مصرف سیگار و الکل در این دوران می تواند عوارضی را به همراه اورد .

از رنگ کردن موهای سر خود در دوران بارداری خودداری نمایید

رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از مواد افزودنی در غذا استفاده نشود .

به هیچ عنوان ورزش های شدید و فعالیت های سنگین را انجام ندهید .

توصیه می شود از سبزیجات و آب میوه های طبیعی و مواد مغذی بیشتر استفاده شود .

ازاسترس و اضطراب اجتناب نمایید .

خطرات دوران باداری

ممکن است بانوان باردار در 3 ماه اولیه دوران بارداری دچار خونریزی غیر طبیعی شوند، به هیچ عنوان نسبت به این خونریزی ها بی توجه نباشید زیرا علت این خونریزی می تواند بارداری خارج از رحم یا تهدید به سقط باشد . در صورتی که با این مشکل مواجه شدید حتما به متخصص زنان و زایمان خود اطلاع دهید ، تا در صورت بروز مشکلی اقدامات لازم صورت گیرد .

برخی از خدمات دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

 

 

پاسخ

شانزده − یازده =

Call Now Buttonتماس با ما