اهدای تخمک

اهدای تخمک

امروزه مشکل ناباروری بسیار فراگیر شده است. ناباروری به دلایل مختلفی بستگی دارد که دانشمندان و متخصصان راههای زیادی را برای حل این مشکل کشف کرده اند.

اهدای تخمک یکی از راه حل های درمان ناباروی به شمار می رود. استفاده از تخمک اهدایی مشکلات ناباروی بسیاری از زوجین را حل نموده است. اهدای تخمک در ایران با موفقیت زیادی رو به رو شده است. البته متذکر می شویم در سالهای گذشته اشخاصی به دلایل مذهبی از پذیرفتن تخمک اهدایی خودداری می کردند که امروزه با توجه به روند شرعی و قانونی اهدای تخمک دیگر مانعی برای عدم پذیرش نمی بینند.

اهدای تخمک

کاندیدای پذیرش تخمک اهدایی

این روش برای زنانی مناسب است که دارای رحم سالم می باشند. اگر زن هر گونه مشکلات رحمی داشته باشد باید قبل از گرفتن تخمک اهدایی به درمان آن اقدام نماید. در این روش ابتدا تخمک اهدایی و اسپرمهای مرد لقاح می یابند، سپس تخمک لقاح یافته به رحم زن تزریق می شود. استفاده از این روش برای اشخاص زیر مناسب است:

  • اشخاصی که رحم سالم داشته اما تخمدان هایشان تخمک سالم تولید نمی کنند.
  • کاهش آزاد سازی یا از بین رفتن کلی تخمک به دلیل افزایش سن یا یائسگی یا سایر مشکلات
  • زنانی که مبتلا به آندومتریوز تخمدان هستند (آندومتریوز تخمدان عبارتست از وجود بافت های دیواره رحم در داخل تخمدان که منجر به نازایی خواهد شد).
  • اشخاصی که به دلیل شیمی درمانی یا پرتو درمانی تخمک آن ها قادر به آزاد سازی تخمک سالم نیست.
  • زنانی که تخمدان ندارند یا به دلایلی تخمدان هایشان را برداشته اند.
  • در صورتی که زن دچار بیماری های جنسی می باشد که احتمال انتقال آن به نوزاد وجود داشته باشد.
  • زنانی که به دلایل ناشناخته نابارور هستند.

اهدا کننده تخمک

برخی از افراد به دلیل حفظ حریم خصوصی مایل به دریافت تخمک از زن ناشناس می باشند، در حالیکه برخی دیگر مایل به دریافت آن از زن آشنا می باشند. شخص اهدا کننده تخمک توسط یک تیم پزشکی حرفه ای بررسی می شود تا سلامت وی و عدم ابتلا به بیماریهایی از قبیل سیفلیس، هپاتیت، ایدز و … کاملاً بررسی و تأیید شود. سن اهدا کننده بهتر است بین 20 تا 35 سال باشد. همچنین در مورد سابقه ی بارداری، سابقه ی خانوادگی و سلامت روحی و روانی او به عنوان مثال عدم ابتلا به بیماریهای روحی، روانی و اختلال شخصیتی نظیر شخصیت دو قطبی و بیماریهای خلقی او تحقیق می شود.

منبع:

www.aljazeera.net

برخی از خدمات دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری با روش IVF

غربالگری دوران بارداری

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

پاسخ

8 + پانزده =

Call Now Buttonتماس با ما