درمان قطعی عفونت واژن چیست؟

درمان قطعی عفونت واژن

آیا از عفونت واژن رنج می برید؟

آیا واژن شما بوی نامطبوعی دارد ؟

از کجا بفهمیم عفونت گرفته ایم؟

ما دراین مقاله قصد داریم در رابطه با علت و درمان قطعی عفونت واژن بپردازیم.

درمان-قطعی-عفونت-واژن

درمان-قطعی-عفونت-واژن

عفونت واژن چیست؟

تغییر رنگ ترشحات واژن همراه با بوی نا مطبوع و خارش و سوزش  و احساس تحریک و فشار در لگن را عفونت واژن می گویند.

انواع عفونت واژن

سه نوع عفونت واژن وجود دارد:

  • عفونت قارچی: به دلیل وجود نوعی قارچ به نام کاندیدا البیکنس به وجود می آید و در محیط بازی رشد بیشتری دارد.
  • عفونت باکتریایی: در طی آن توازن طبیعی باکتری های واژن بهم ریخته و به جای آن تعدادی از باکتری های مشخص رشد بیش از اندازه پیدا می کنند ترشح زیاد از واژن همراه با بویی شبیه به بوی ماهی، به ویژه پس از امیزش زیرا ریختن مایع نطفه در واژن موجب تغییر ph واژن شده و بویی شبیه به بوی ماهی از وازن متساعد می شود.

در صورت وجود ترشحات رنگ ترشح اغلب سفید مایل به خاکستری بوده و ممکن است کمی رقیق باشد گاهی سوزش ادرار و خارش در اطراف واژن نیزدر برخی افراد گزارش می شود در برخی خانم های مبتلا به عفونت باکتریال  واژن هیچ نشانه خاصی مشاهده نمی شود.

  • عفونت انگلی: علت ایجاد این نوع عفونت یک نوع انگل تک سلولی است به طور طبیعی در دستگاه تناسلی وجود ندارد واز طریق نزدیکی ،استخر واستفاده از حوله آلوده انتقال می یابد.

درمان قطعی عفونت های واژن ضروری است به علت آن که در صورت عدم درمان کافی و عود عفونت می تواند باعث عفونت های جدی لگنی شود ،ایجاد آبسه های لگنی که می تواند موجب جراحی شود.  جهت دریافت مشاوره از دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان در غرب تهران می توانید با شماره ۴۴۴۸۴۶۶۳ – ۴۴۶۰۸۱۰۱ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

شیوع عفونت واژن

این عارضه شایع ترین عفونت واژن در خانم های سنین باروری است.

شایع ترین سن ابتلا به عفونت واژن

بیشترین ابتلا به سن عفونت واژن بعد از سن بلوغ تا سن یائسگی می باشد به دلیل خشک بودن سطح واژن در کودکان و خانم های یائسه ابتل به عفونت واژن در این افراد کمتر است.

علت عفونت واژن

علت اصلی این عارضه به طور کلی در خانم ها شناخته نشده است. به طور طبیعی واژن دارای میزان بیشتری از باکتری های مفید و تعداد اندکی از باکتری های زیان آور می باشد.

برخی عوامل دیگر مانند

  • نزدیکی های مکرر
  • استفاده از دوش های واژینال یعنی شستشو داخل واژن با مواد مختلف بهداشتی و آرایشی به صورت مکرر
  • iud تعادل طبیعی باکتری های واژن را بهم ریخته

درمان عفونت واژن

درمان عفونت واژن به صورت موضعی و خوراکی است و با تشخیص نوع عفونت باید به درستی انجام شود. خانم هایی تحت درمان قرار می گیرند باید دوره درمان خود را کامل کنند تا نتیجه بهتری داشته باشد اگر دوره درمان کامل نشود باعث شکست درمان و عود بیماری می شود.

دربعضی مواقع در بسیاری از عفونت ها نیاز است که مریض دو داروی واژینال وخوراکی را باهم استفاده کند ودر مواقعی که عفونت بسیار شدید است یا پزشک، شک به عفونت لگنی می کند از انتی بیوتیک های تزریقی هم استفاده می شود.

برای جلوگیری از عفونت واژن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  • استفاده از شوینده های مناسب
  • رعایت نکات بهداشتی
  • احتراز ازپوشیدن لباس های تنگ پلاستیکی

چه زمانی باید عفونت واژن درمان شود؟

درمان قطعی عفونت های واژن ضروری است به علت آن که در صورت عدم درمان کافی و عود عفونت می تواند باعث عفونت های جدی لگنی شود ،ایجاد آبسه های لگنی که می تواند موجب جراحی شود.

پاسخ

13 + یازده =