علل ناباروری در زنان

علل ناباروری در زنان

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که بعد از تلاش های مکرر برای باردار شدن موفق نشوید در این صورت باید به دکتر مراجعه کنید و مشکلتان را با او در میان بگذارید تا کمکتان کند. از بهترین گزینه ها در این زمینه دکتر فریده مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان در تهران است. ما شما را با متداول ترین علل ناباروری در زنان (Women Infertility) آشنا می کنیم.

علل ناباروری در زنان

آسیب دیدگی لوله های فالوپ  (Fallopian Tubes)

وظیفه ی لوله های فالوپ انتقال تخمک ها از تخمدان ها (مولد ها) به رحم است. لوله های فالوپ خیلی شکننده و آسیب پذیر هستند و اگر مسدود شوند دیگر هیچ راهی برای باروری تخمک نداریم.از عوارضی که باعث آسیب دیدگی یا بسته شدن لوله های فلوپ می شوند می توان به عفونت، بیماری التهابی لگن و جراحی های لگن، بیماری های مقاربتی و اندومتریوز اشاره کرد. در مواقع بروز این عارضه ها تخمک زن با اسپرم مرد ترکیب نمی شود و در نتیجه عمل لقاح انجام پذیر نیست.

درمان ناباروری در افراد مبتلا به انسداد لوله های فالوپ

این بیماری قابل درمان توسط پزشک است به این صورت که در مرحله ی اول دکتر عمل لاپاراسکوپی را انجام می دهد، در مرحله ی دوم اچ اس جی (HSG) را تجویز می کند. HSGبه معنای وارد کردن نوعی رنگ مایع به وسیله ی لوله ای باریک به اسم کتتر از راه مهبل به رحم بیمار است.

بعد از وارد کردن مایع لازم است به وسیله ی اشعه ی ایکس از بیمار عکس برداری انجام شود تا مطمئن شویم که مایع داخل بدن بیمار جریان دارد و در نتیجه متوجه شویم که لوله های فالوپ مسدود هستند یا خیر.

چنانچه با انجام آزمایشات و عکسبرداری ها به این نتیجه رسیدیم که بیمار دچار انسداد لوله های فالوپ است، این بیماری رابه کمک عمل جراحی رفع می کنیم و لوله های فالوپ باز شده و به کار طبیعی خودشان ادامه می دهند و هیچ جای نگرانی نیست.

سایر روشهای درمان ناباروری

در شرایطی که تخمدان بیمار به صورت طبیعی قادر به تخمک گذاری باشد روشهای دیگری نیز برای بارور ساختن او وجود دارد که به این روشها، تکنیک های کمک به بارداری نام داده اند. از جمله این روشها: تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم، لقاح مصنوعی و تلقیح مصنوعی به طور مستقیم است.

مشکلات هورمونی

بعضی از خانم ها به این خاطر که دچار اختلال در چرخه ی طبیعی تغییرات هورمونی شده اند، باردار نمی شوند. زیرا تغییرات هورمونی موجبات رهایی تخمک از تخمدان و ضخیم شدن لایه های درونی رحم را فراهم می آورند که زمینه ی بارداری را ایجاد می کند.

برخی از خدمات دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

پاسخ

17 − 17 =

Call Now Buttonتماس با ما