لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

واژه لابیاپلاستی به تمامی مراحل و اقداماتی که توسط متخصص زنان  برای کاهش طول لب های کوچک ناحیه واژینال صورت می گیرد، اطلاق می شود. این اقدامات و مراحل جوانسازی واژن، فرد را از مشکلاتی مانند بدشکلی لب های واژن می رهاند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

دلایل جراحی لابیاپلاستی کدامند؟

اغلب زنان به دلایل مختلف که شامل، درد در حرکت و چرخش لب های کوچک ناحیه واژینال هنگام دوچرخه سواری، مقاربت، و خارش  می باشد از این نوع عمل جراحی استفاده می کنند.

هدف از لابیاپلاستی

هدف از جراحی لابیا پلاستی، به منظور پاکیزه نگهداشتن این نقطه از بدن و کاهش طول لب های کوچک ناحیه واژینال می باشد. درصورت بزرگتر بودن یکی از لب های کوچک ناحیه واژن و کاهش طول این ناحیه فرد تحت درمان عمل جراحی قرار می گیرد.

مراحل لابیاپلاستی

معمول ترین مرحله در جراحی لابیاپلاستی برداشتن بافت های اضافی و دوختن مستقیم ناحیه جراحی شده می باشد. روش رایج بعدی مرحله باز کردن موضع است که به منظور حفظ شکل طبیعی و از بین بردن بافت های ضعیف انجام می شود.

خطرات ناشی از عمل جراحی لابیاپلاستی

از خطرات عمل جراحی زیبایی واژن میتوان به خونریزی، عفونت و مشاهده غده های خونی لخته شده اشاره کرد تمامی این عوارض احتمال بروز آن نادر می باشد. در مرحله شکافتن ممکن است روند بهبود بیمار با مشکل مواجه شود، خصوصا اگر بیمار در طول عمل در معرض موادی باشد که باعث کاهش رگ های خونی می شود، بنابرین در انتخاب متخصص زنان خود بسیار دقت نمایید و پزشکی را انتخاب کنید که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد .

بهبود پس از عمل جراحی لابیاپلاستی

بسیاری از بیماران چند هفته به استراحت مطلق می پردازند. درطی مدت زمان استراحت درد و تورم را با استفاده از کمپرس های سرد و گرم و با فواصل زمانی منظم بیست دقیقه ای و همچنین استفاده از پوشش های نخی کاهش می دهند.

تورم پس از 6 هفته رو به بهبودی، و پس از 6 ماه به طور کلی از بین می رود.

مزایای عمل جراحی لابیاپلاستی

  • ظاهر بهتر و جوان تر ناحیه واژینال
  • تقویت ماهیچه، مقاومت و کنترل واژینال
  • بهبود روابط جنسی و افزایش حساسیت ناحیه واژینال
  • بهبودی سریع
  • مراحل انفرادی یک تا دو ساعته
  • نادر بودن خطرات در عمل جراحی لابیاپلاستی،  کمتر از 1 درصد

هزینه جراحی لابیا پلاستی

با توجه به محل زندگی فرد و متخصص زنان، هزینه این نوع عمل جراحی متفاوت است، پس با مراجعه به پزشک مربوطه تمامی اطلاعات لازم را دریافت کنید.

Source: https://www.plasticsurgery.org

https://www.womenswellnessinstitute.com/

برخی از خدمات دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

پاسخ