پیشرفته ترین روش درمان ناباروری کدام است؟

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

آیا در مورد پیشرفته ترین روش درمان ناباروی اطلاعاتی دارید؟

آیا روش های جدید می توانند ناباروری را در بانوان درمان کنند؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با پیشرفته ترین روش درمان ناباروری یا IVF همراه باشید.

پیشرفته-ترین-روش-درمان-ناباروری

پیشرفته-ترین-روش-درمان-ناباروری

وجود فرزند می تواند کانون خانه و خانواده را گرم تر نماید. اما برخی از زوجین بر خلاف تلاش های فراوان، روابط جنسی به فرزند آوری ختم نمی شود. ناباروری می تواند به علل مختلف روی داده و پزشک می تواند درمان های مناسبی را برای فرد تجویز نماید.

IVF یا لقاح خارج از رحم و یا لقاح آزمایشگاهی روشی است که می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند. این روش که نسبتاً تکنیکی جدید به حساب می آید، به همان شیوه طبیعی، به لقاح و تشکیل جنین تنها در محیط آزمایشگاهی می پردازد.

اسپرم در محیطی کاملاً ایزوله به داخل تخمک تزریق می شود و طی روندی پیچیده شروع به رشد می کنند. جنینی که در مدت دو الی سه روز رشد کرده بود، به داخل رحم مادر برگردانده می شود. پس از لقاح جنین نهایتاً تا 5 روز می تواند خارج از رحم قرار گیرد. لذا پس از کشت یافتن نطفه، می بایست به داخل بدن مادر انتقال پیدا نماید.

خوشبختانه در کشور ما از پیشرفته ترین روش درمان ناباروری یا IVF برای کمک به زوجین استفاده می شود. جهت دریافت مشاوره از دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان در غرب تهران می توانید با شماره ۴۴۴۸۴۶۶۳ – ۴۴۶۰۸۱۰۱ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

در هر سیکل IVF، تنها می توان یک الی دو جنین کشت داده شود و به بدن مادر وارد گردد. زمانیکه مراجعه کننده پس از چندین بار درمان ناباروی با IVF به نتیجه مطلوبی نرسید و در اصطلاح نتیجه این پروسه به شکست مکرر لانه گذاری منجر شد، علت توسط پزشک متخصص زنان و زایمان بررسی می شود.

علت این شکست می تواند به دلیل اختلال در رحم مادر و یا جنین باشد. عوارض ناشی از مشکلات رحم معمولاً با کمک  هیستروسکپی تشخیص داده می شود. در برخی از موارد چسبندگی ها و یا پولیپ های داخل رحم می تواند در بروز مشکلات ناباروری نقش موثری بازی نماید.

همانطور که پیش تر نیز گفته شد، اختلالات جنینی نیز در بروز ناباروری موثر می باشند. امروزه با آزمایشات ژنتیکی می توان علل این اختلالات را مورد بررسی قرار داد. مشکلات ژنتیکی و کروموزومی پیش از آنکه جنین به داخل رحم مادر ورود پیدا کند، شناخته شده و از ورود جنین با مشکلات این چنینی جلوگیری می شود.

لذا در صورتیکه پس از چند بار انجام پروسه IVF نتیجه مطلوبی حاصل نشد، پزشک متخصص زنان و زایمان بررسی های جنین از لحاظ سلامت ژنتیکی را تجویز می کند. PGS روشی است که به غربالگری جنین پیش از قرار گرفتن در رحم مادر می پردازد.

درصد موفقیت درمان ناباروری با IVF

در مواردی که لوله های رحمی بسته باشد و یا سن خانم بالای 35 سال باشد، درمان ناباروری با IVF توصیه می شود. گروهی از زوجین که علی رغم روش های درمانی و طبی موفق به بارداری نمی شوند، کاندیدای مناسبی برای انجام روش های کمک باروری می باشند.

کشور ما یکی از پیشگامان استفاده از روش های کمک بارداری می باشد. این امکانات و وجود پزشکان متخصص نیاز بیماران به مراجعه به خارج از کشور را مرتفع نموده است.

نتیجه گیری

خوشبختانه در کشور ما از پیشرفته ترین روش درمان ناباروری یا IVF برای کمک به زوجین استفاده می شود. شما می توانید به روز ترین روش های بهبود و درمان ناباروری را با مراجعه به پزشک متخصص زنان خوب در تهران تجربه نمایید.

پاسخ

دو × دو =