پیچ خوردگی تخمدان

پیچ خوردگی تخمدان

خیلی از ما خانم ها ممکن است درد زیر دل آن هم به صورت ناگهانی  را بارها تجربه کرده باشیم ولی کاری برای رفع آن انجام ندادیم و آن را پشت گوش انداختیم . حتی ممکن است کلمه ی پیچ خوردگی تخمدان را نشنیده باشید اما بیماری است که باید زود تشخیص داده و درمان شود که هرچه این تشخیص دیرتر صورت بگیرد احتمال اینکه تخمدان از بین برود وجود دارد و حتی ممکن است فرد فوت شود .

پیچ خوردگی تخمدان
پیچ خوردگی تخمدان

تخمدانی که فعالیتی نداشته باشد چه می شود ؟

تخمدان 2وظیفه تخمک گذاری و ترشح هورمون را انجام می دهد . تخمدان در شخصی از بین برود باعث می شود ترشح هورمون کم شود که باعث بروز بیماری هایی در فرد می شود  که از جمله ی آن ها می توان نازایی را نام برد که بسیار شایع است و بیماری های دیگری مثل پوکی استخوان ، از بین رفتن جوانی در فرد و …

علت پیچ خوردن تخمدان ها می تواند وجود کیست بزرگ یا توده های بدخیم و خوش خیمی باشد که در رحم شخص بوجود آمده و حتی ممکن است در هنگام فعالیت های سنگین این پیچ خوردن رخ دهد که باعث شود خون به تخمدان نرسد . می توان گفت تنها تشخیصی که فرد می تواند بدهد درد ناحیه زیر دل است که فرد را برای مدتی کوتاه از پا در می آورد و نمی گذارد فرد توانایی انجام هیچ گونه فعالیتی را داشته باشد . این درد موقتی بوده و همین علت جدی نگرفتن شخص از پیگیری از بیماری اش می شود که باعث پیشرفت بیماری در فرد شده غافل از اینکه خود فرد از بیماری اش با خبر باشد . با گذر زمان دردی که بیشتر می شود علامت دیگری همچون استفراغ هم بوجود می آید که با گذشت زمان توده بزرگ تر شده و حتی خوده بیمار می تواند آن را در زیره دلش لمس کند . احتمال بیماری در افرادی که کیست تخمدان دارند نسبت به افرادی که سایز تخمدانشان معمولی است بیشتر می شود . پیچ خوردگی تخمدان برای همه سن ممکن است اتفاق بیافتد . . در صد احتمال بیماری در افرادی که اندازه ی کیست تخمدانشان بیشتر از 5 سانتی متر باشد نسبت به کسانی که زیر 5 سانتی متر هستند بیشتر است و باید زیر نظر پزشکان قرار گرفته و اگر تشخیص به عمل داده شود هرچه سریع تر باید عمل شود .

برخی از خدمات دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر مظفری کرمانی متخصص زنان و زایمان

2 thoughts on “پیچ خوردگی تخمدان

 1. مبینا - آگوست 29, 2018 در 10:28 ق.ظ

  خیلیییی تو دوران پریودیم خیلییییییی درد دارم رفتم دکتر گفت کیست ندارم به نظرتون دلیلش چیه؟ ممکنه واسه پیچ خوردگی باشه؟

  پاسخ
  • drkermani - نوامبر 12, 2018 در 1:01 ب.ظ

   با سلام باید ویزیت بشید.

   پاسخ

پاسخ

چهار × چهار =

Call Now Buttonتماس با ما